Pierwszy własny serwis mechaniczny Fraikin Polska

Przeszło 70 lat temu we Francji, Gerard Fraikin postanowił połączyć wynajem pojazdów wraz z usługą serwisu. Zdało to egzamin na tyle, że francuska firma Fraikin postanowiła otwierać swoje biura w kolejnych krajach Europy, sukcesywnie rozwijała swoje spółki na arenie międzynarodowej i przeniosła swój potencjał kolejno do: Wielkiej Brytanii, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii, Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rosji, Niemczech, Włoszech, Arabii Saudyjskiej, a w ostatnim czasie do Dubaju.

We Francji oraz w niektórych krajach Europy, oprócz wynajmu pojazdów przedsiębiorstwo Fraikin prowadzi serwisy mechaniczne pełniące również role oddziałów wynajmu. Pozwala to na jeszcze szybszą reakcję działu technicznego, zapewnia to ciągłość w użytkowaniu pojazdów. Serwis Fraikin, to w Europie wielomarkowe warsztaty, których zaplecze oraz kadra pozwalają na naprawę każdego pojazdu użytkowego oferowanego w usłudze wynajmu Fraikin.

W Polsce nie pozostajemy obojętni na to rozwiązanie, rozwój naszej gospodarki i zwiększenie zapotrzebowania na taką usługę, dały nam zielone światło do poszerzenia portfolio produktów Fraikin Polska. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że oficjalnie 1 września zostaliśmy właścicielem pierwszego serwisu mechanicznego w Błoniu.

„Otwarcie pierwszego punktu obsługi posprzedażnej to niepodważalny sukces dla Fraikin Polska. Prowadzone przez nas serwisy mechaniczne w pozostałych krajach Europy od lat zdają egzamin. Teraz śmiało możemy stwierdzić, że nasza oferta to maksymalna usługa 360 stopni.” – dodaje Olivier Fossion, Członek Zarządu Grupy Fraikin

Wieloletnie doświadczenie pracowników technicznych serwisu Fraikin pozwoliło nam na świadczenie kompleksowych usług. Nasz warsztat prowadzi naprawy mechaniczne, przeglądy, naprawy silników i skrzyń biegów. Zatrudniając najlepszych specjalistów oferujemy profesjonalne centrum obsługi szkód komunikacyjnych. W portfolio naszych usług posprzedażnych znajduje się także serwis ogumienia – wymiana i sprzedaż opon. Dostępna jest usługa kalibracji i serwisu tachografów, oraz instalacji toll collect. Nie rezygnujemy ze świadczonej przez nas wcześniej usługi serwisu mobilnego 24h, na pewno zyska ona na nieograniczonym dostępie do części zamiennych. Na miejscu znajduje się 16 pełnowymiarowych przejazdowych stanowisk naprawczych, które mieszczą ciągnik siodłowy z naczepą, oraz Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów.

W skład ekipy technicznej wchodzi zespół mechaników z wieloletnim doświadczeniem w naprawach pojazdów ciężarowych i pozostałych użytkowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć usługę Door to door, która polega na dostarczeniu przez naszych pracowników pojazdu do serwisu, naprawę i następnie odprowadzenie pojazdu do siedziby klienta lub we wskazane miejsce, ten sam model usługi świadczymy także w przypadku naczep.

Zapraszamy do nowego, a zarazem pierwszego własnego serwisu Fraikin Polska, przy ul. Powstańców 30 w Błoniu pod Warszawą.

O FRAIKIN:

Europejski lider z ponad 70-letnim doświadczeniem i obrotem w 2017 roku na poziomie 683 milionów euro, posiadający w eksploatacji ponad 58 000 pojazdów, w 15 krajach, oraz 2800 kontrahentów, Grupa oferuje konkurencyjne i bezpieczne rozwiązania o wysokich wartościach dodanych w zakresie wynajmu wszelkiego rodzaju flot pojazdów użytkowych i przemysłowych.

FRAIKIN jest pionierem w zakresie outsourcingu flot pojazdów i zarządzania nimi, a także liderem w zakresie wynajmu długoterminowego pojazdów użytkowych i przemysłowych. Nieustannie wprowadza innowacje i przystosowuje się do potrzeb swoich 7000 klientów, aby spełnić ich najwyższe oczekiwania. 

Więcej na: www.fraikin.pl